Rzeszów jest największym miastem województwa podkarpackiego i zarazem jego stolicą, które zamieszkiwane jest przez niemal 190 tysięcy mieszkańców. Corocznie odbywa się tu wiele festiwali, wśród których wymienić możemy Rzeszowskie Spotkania Teatralne Wieczory Muzyki Organowej, Międzynarodowe Biennale Sztuki Komputerowej, Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego, Festiwal Chórów Młodzieżowych, Festiwal Przestrzeni Miejskiej, NoBorder Festival, Rzeszów Air Show czy Podkarpacką Jesień Jazzową.

Będąc w Rzeszowie, warto odwiedzić ratusz miejski na Starym Mieście, bibliotekę czy też Stary Cmentarz. Ciekawym punktem na mapie miasta są również kościoły na Starym Mieście i w Śródmieściu. Zapomnieć nie można też o rzeszowskim zamku, letnim Pałacu Lubomirskich czy dworach Franciszka Piątkowskiego i Chłapowskich. Pamiętajmy też, że w Rzeszowie znajduje się podziemna trasa turystyczna o długości ponad 350 metrów.

Taksówka to zdecydowanie najlepsza forma transportu w tym mieście. TAXI zawiezie nas bowiem szybko i bezpiecznie w każde miejsce na mapie stolicy Podkarpacia.

Zamek Lubomirskich

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej luksusowych rezydencji…

Muzeum Dobranocek

Sentymentalna podróż krainą dobranocek Muzeum Dobranocek…

Galeria Rzeszów

Centrum handlowo-rekreacyjne w Rzeszowie Na 4 poziomach oferuje…