Zamieszkiwany przez ponad 90 tysięcy mieszkańców Słupsk to jedno z najstarszych miast w Polsce, którego początki sięgają roku 1013. Obecnie jest on ważnym ośrodkiem usługowo-przemysłowym.

W mieście corocznie odbywa się wiele cyklicznych imprez o różnym charakterze. Między innymi są to międzynarodowe zawody połowu troci i łososia w Słupsku, Konfrontacje Sztuki Kobiecej, Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Krajów Unii Europejskiej, Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej, Międzynarodowy Festiwal Brydża Sportowego „Solidarność”, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku czy Jesienny Przeciąg Gitarowy.

Ponadto Słupsk to także wiele wartych odwiedzenia budynków sakralnych (kościół pw. NMP, kościół pw. św. Jacka, kościół przyklasztorny pw. św. Ottona, kościół pw. św. Mikołaja, kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, kościół ewangelicko-augsburski pw. św. Krzyża). Symbolami architektury świeckiej są to natomiast poczta, ratusz oraz starostwo powiatowe.

Taksówka to dobry wybór w kontekście poruszania się po Słupsku. Inną, ale znacznie mniej komfortową opcją jest transport publiczny.