Chorzów to miasto województwa śląskiego, które położone na Górnym Śląsku. Jest on lokalnym ośrodkiem gospodarczym oraz kulturalnym. W mieście zamieszkanym przez około 110 tys. mieszkańców znajdziemy wiele obiektów kulturalnych, zabytków oraz atrakcji turystycznych.

Na pewno zobaczyć warto odnowiony już Stadion Śląski czy Planetarium Śląskie, które jest najbardziej znanym obserwatorom astronomicznym w Polsce. Poza tym ciekawym obiektem turystycznym jest Śląski Ogród Zoologiczny oraz Śląskie Wesołe Miasteczko, które jest największym stałym lunaparkiem w Polsce. Przejechać się trzeba też kolejką wąskotorową.

Wśród zabytków Chorzowa wymienić trzeba Teatr Rozrywki, Kościół św. Wawrzyńca na Górze Wyzwolenia, Kościół im. Elżbiety, Kościół św. Antoniego, Kościół św. Barbary, Kościół św. Marii Magdaleny, dawny ratusz Wielkich Hajduk w Chorzowie Batorym, dawny ratusz gminny Chorzowa w Chorzowie Starym, gmach Straży Pożarnej w Chorzowie Drugim czy dawną zabudowę Zakładów Mięsnych Städtisches Schlachthaus.

Chcąc zwiedzić to wszystko, niezbędna będzie taksówka. TAXI to bezapelacyjnie najlepsza opcja transportowa w przypadku Chorzowa.

Legendia w Chorzowie

Najstarsze wesołe miasteczko w Polsce Jest jednym z największych…