Kalisz to drugi co do wielkości ośrodek miejski w Wielkopolsce. Miasto to zamieszkiwane jest przez nieco ponad 100 tysięcy mieszkańców. Na jego terenie znajdują się liczne kina czy teatry. Ponadto odbywa się tu wiele festiwali i innych imprez kulturalnych. Najpopularniejsze z nich to Kaliskie Spotkania Teatralne, Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych, Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”, Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”, Festiwal Muzyczny im. Pawła Bergera, Multi Art Festiwal czy Ogólnopolski Festiwal Poetycki im. Wandy Karczewskiej.

W Kaliszu zobaczyć warto między innymi odbudowany Rynek Główny i ratusz z wysoka wieżą. Bliższej uwagi warte są także zespół klasztorny oo. franciszkanów czy katedra św. Mikołaja, a także fragmenty murów miejskich z basztą „Dorotka”, kościół rektoralny Nawiedzenia NMP, bazylika kolegiacka Wniebowzięcia NMP, most Kamienny, zabytkowe cmentarze wyznaniowe czy rezerwat archeologiczny „Kaliski Gród Piastów”.

Kalisz mimo dobrze rozbudowanej sieci transportu publicznego ma także wiele taksówek. Wydaje się, że właśnie TAXI jest optymalną opcją transportową, biorąc pod uwagę poruszanie się po Kaliszu.