Poznań to największe miasto Wielkopolski i jej stolica jak także i piąte co do wielkości miasto w całej Polsce. Zamieszkuje je ponad 540 tysięcy mieszkańców i jest ono ważnym ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki.

W Poznaniu jest kilka szlaków turystycznych: Trakt Królewsko-Cesarski, Szlak Piastowski, Szlak Romański, Trasa Kórnicka oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Ponadto miasta wytyczono Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania. W celu propagowania rekreacji i aktywnego wypoczynku wyznaczono tu też cztery kąpieliska: kąpielisko Malta na Jeziorze Maltańskim, Krzyżowniki na Jeziorze Kierskim, Strzeszynek na Jeziorze Strzeszyńskim i Rusałka na jeziorze Rusałka.

Turyści bardzo chętnie odwiedzają też poznańskie Stare Miasto i prowadząca na nie ulicę Półwiejską, obok której mieści się Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Zobaczyć warto także renesansowy ratusz, z którego każdego dnia o godzinie 12:00 odgrywany jest hejnał Poznania.

Poznań to na tyle duże miasto, że problem poruszania się po nim najlepiej rozwiąże taksówka. Przystanków TAXI jest tu tak wiele, że znajdziemy je w każdej części miasta.

Park Cytadela

Park, powstały w miejscu XIX-wiecznej Cytadeli Park Cytadela…