Koszalin jest drugim co do wielkości miastem w województwie zachodniopomorskim, które zamieszkiwane jest przez blisko 110 tys. mieszkańców. Jest to ważny ośrodek kulturalny, a w mieście działa wiele kin, teatrów, filharmonii czy muzeów.

Co roku w Koszalinie organizowanych jest wiele festiwali, a wśród nich Festiwal Filmowy „Młodzi i Film”, Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja”, Letni Festiwal Kabaretów, Festiwal Chórów Polonijnych, Festiwal Organowy czy Hanza Jazz Festiwal.

Do największych zabytków miasta należą natomiast fragmenty murów obronnych z XIV wieku, Katedra Niepokalanego Poczęcia NMP, Domek Kata z XV w., kościół św. Józefa Oblubieńca, Kaplica św. Gertrudy czy Pałac Młynarza i młyn. Zobaczyć warto również Park Miejski im. Książąt Pomorskich, Pałac Ślubów, wieżę widokową na Górze Chełmskiej oraz liczne zabytkowe domy czy wille.

Taksówka będzie zdecydowanie najlepszym wyborem w kontekście poruszania się po Koszalinie. Zwłaszcza latem, kiedy to miasto to odwiedzane jest przez liczne rzesze turystów.

Jezioro Jamno

Nadmorskie mazury Spore, ale dość płytkie i bardzo przyjazne…